Kosmetologia estetyczna

Peeling chemiczny - Kwas migdałowy 30% MESOESTETIC

Odpowiednia formuła kwasu pozwala na głęboka penetracje i efektywniejsze działanie. Kilka dni po zabiegu (1-3 dni) w wyniku rozluźnienia połączeń miedzy komórkami skory, następuje ich złuszczanie. Zostają aktywowane procesy naprawcze skóry, niwelując oznaki starzenia. Skóra odzyskuje zdrowy i promienny wygląd.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy jest jednym z najsilniejszych kwasów stosowanych w kosmetologii, ponieważ jest kwasem o najmniejszej cząsteczce, dzięki czemu posiada zdolność wnikania w głąb skóry. Jego działanie polega na rozluźnieniu komórek naskórka, który następnie ulega złuszczeniu odsłaniając nową, promienną skórę.

Fale Radiowe

Działanie fal radiowych polega na przekazaniu ciepła skórze. Pod wpływem temperatury poprawia się ukrwienie skóry poprzez dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do produkcji kolagenu warunkującego jędrność i elastyczność skóry.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg rozpoczyna peeling kawitacyjny, który złuszcza zrogowaciale warstwy naskórka i wraz ze specjalistycznym masażem odblokowującym. Przygotowuje skórę na przyjęcie substancji aktywnych. Następnie za pomocą sterylnych, jednorazowych (odpakowywanych przy kliencie) końcówek wykonywane są mikronakłucia skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa zapewnia bezoperacyjną dermabrazję poprzez zastosowanie sterylnych głowic diamentowych. Jest to w pełni bezpieczna, a zarazem bardzo skuteczna metoda będąca alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej, która w spektakularny sposób poprawia funkcjonowanie skóry. Pomaga ona uporać się ze specyficznymi problemami, takimi jak przebarwienia, zmarszczki oraz niepożądana pigmentacja na skórze.

Zabieg wybielający przebarwienia

W pierwszym etapie zabiegu wykonywany jest peeling, który wraz z komórkami naskórka złuszcza przebarwienia. Na tak „odsłonięte” przebarwienia oraz skórę twarzy, szyi i dekoltu aplikowany jest koktajl, przygotowany wcześniej ze składników aktywnych firmy Xylogic. Dla wzmocnienia efektu terapeutycznego, koktajl wtłaczany jest za pomocą sonoforezy (ultradźwięki). Zabieg kończy specjalnie dobrana maska.

Zabieg dla skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym

Na początku zostaje wykonany demakijaż, a następnie przeprowadzany jest peeling kawitacyjny i/lub peeling kwasami owocowymi o właściwościach rozjaśniających i przeciwtrądzikowych lub d’arsonvalizacja. Po wykonaniu tej czynności na skórę nakładany jest wyciąg z ruszczyka sporządzony uprzednio przy klientce, który jest dodatkowo wprowadzony za pomocą ultradźwięków. Zabieg kończy maska dla cery naczyniowej i krem łagodzący.