Podologia

Rekonstrukcja paznokci

Paznokcie są rekonstruowane za pomocą specjalistycznego żelu mającego zdolność naturalnego łączenia się z łożyskiem paznokcia. Dzięki temu można „stworzyć” brakujące paznokcie, przedłużyć nienaturalnie krótkie, optycznie „wyprostować” te, które rosną nienaturalnie zakrzywione i połączyć paznokieć z łożyskiem w przypadku jego oddzielenia. Żel występuje w 3 wersjach kolorystycznych zbliżonych do koloru naturalnej płytki.

Usuwanie odcisków

Zabieg polega na usunięciu odcisku za pomocą specjalnego frezu próżniowego, który pomaga w usunięciu twardej części odcisku- jego rdzenia. Następnie skóra w okolicach zabiegowych jest wygładzana za pomocą frezarki, a na miejsce po odcisku jest nakładany specjalny plaster, chroniący to miejsce przed urazami.

Leczenie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie cechuje rośnięcie płytki na boki lub jej zakrzywienie. Ostre krawędzi paznokci wbijają się w skórę i ją uszkadzają, prowadząc do stanu zapalnego. Odpowiednio dobrane klamry korygują i „prostują” wzrost paznokci, bezpośrednio usuwając przyczynę bólu. Narząd paznokciowy oraz otaczająca go skóra odzyskuje zdrowy wygląd.

Pedicure medyczny

Za pomocą profesjonalnych narzędzi oraz preparatów „problemy stóp” zostają usunięte, a wdrążenie odpowiedniej pielęgnacji pozwoli na zniwelowanie ponownego pojawienia się zmian skórnych . Zabieg wykonywany jest z zachowaniem należytych zasad higieny i aseptyki (sterylne, odpakowywane przy każdym kliencie narzędzia)