Bezinwazyjna Liposukcja

Wskazania:

Wyszczuplanie i ujędrnianie wybranych partii ciała

 

Aktywne działanie:

Fale radiowe oddziałują na tkanki powierzchowne oraz docierają do głębokich warstw skóry i komórek tłuszczowych (adipocytów) w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. lipolizy. Ogrzanie podczas zabiegu komórek tłuszczowych prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i wydzielenie płynnego tłuszczu w postaci kwasów tłuszczowych. Tłuszcz przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowej a potem przedostaje do układu krwionośnego i limfatycznego, jest trawiony przez wątrobę i wydalany przez nerki i system trawienny. Zabieg falami radiowymi poleca się w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu, ujędrnienia zwiotczałej skóry.

Dodatkowo w czasie zabiegu są wykorzystywane ultradźwięki wysokiej częstotliwości. Zabiegi z ich wykorzystaniem nazywane są liposukcją kawitacyjną.

Ultradźwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. ud, talii, bioder, ramion, czy też okolic kolan.

 

Opis zabiegu:

Wykonywany jest zabieg z falami radiowymi multipolarnymi z laserem biostymulującym, przyspieszającym procesy metaboliczne w tkankach. W tym czasie temperatura skóry wzrasta, a tłuszcz zawarty w komórkach tłuszczowych ulega upłynnieniu i jest metabolizowany. Klientka odczuwa jedynie przyjemne ciepło, ponieważ wzrost temperatury skóry nie jest spowodowany ciepłem głowicy, a jest to tzw. Ciepło Endogenne, pochodzące z przemian zachodzących we wnętrzu skóry. Po wymianie głowicy i rozpoczęciu zabiegu liposukcji kawitacyjnej membrany komórek tłuszczowych są niszczone, a tłuszcz zostaje uwolniony do układu limfatycznego, gdzie jest transportowany do wątroby i dalej metabolizowany. By ułatwić ten proces zabieg jest zakończony specjalistycznym masażem drenującym z użyciem głowicy dermomasującej.

 

Efekty zabiegu:

  • wzrost napięcia skóry
  • wyszczuplenie
  • redukcja cellulitu

Dla uzyskania najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii zabiegów w odstępach cotygodniowych.